Gdynia

Nowe Orłowo Tritum Business Park

Inwestycje Nieruchomości
Marcin Suchocki
Marcin Suchocki

CEO

To jedna z najgłośniejszych inwestycji w Trójmieście w ostatnich latach. Została zaplanowana i zrealizowana w Orłowie – dzielnicy Gdyni, która uznawana jest za najbardziej prestiżową.

Tritum Group kupiło od Invest Komfortu nieruchomość, która następnie została zmodyfikowana. Na życzenie Tritum Group zmieniony został projekt oraz koncepcja zagospodarowania terenu.

Nowe Orłowo Tritum Business Park Nowe Orłowo

Wyzwanie

Nowe Orłowo Tritum Business Park od początku miało być prestiżową nieruchomością w reprezentacyjnej dzielnicy Gdyni. Miało symbolizować nowoczesność, ale jednocześnie wpisywać się w krajobraz jednej z najpiękniejszych, morskich dzielnic Gdyni. Przede wszystkim jednak miało być inwestycją klasy premium.


Najważniejsze wyzwania:

  • zmiana projektu z budynku biurowego na kilka segmentów budynków biurowo-usługowo-handlowych,
  • wygenerowaniu traffiku w tej lokalizacji w zakresie klientów różnego przekroju finansowego z dużym naciskiem na grupę premium.
  • wynegocjowanie umowy na zakup nieruchomości (bez projektu)
  • komercjalizacja inwestycji


Inwestycja została przeprowadzona przez jednego z największych deweloperów w kraju. Chodziło o przygotowanie kompleksu budynków, w których miały znaleźć się powierzchnie biurowe, ale też usługowe i handlowe dla mieszkańców powstającego w sąsiedniej lokalizacji ekskluzywnego osiedla.

Tritum Group, jako najbardziej doświadczony i posiadający już liczne sukcesy partner, został wybrany jako podmiot, który będzie dodatkowo odpowiedzialny za komercjalizację całej powierzchni.

Rozwiązanie

Tritum Group powołało specjalny zespół do analizy rynku podobnych nieruchomości w największych miastach w Polsce i za granicą. W skład zespołu wchodzili w pierwszym etapie przede wszystkim specjaliści z zakresu projektowania, aranżacji i sprzedaży powierzchni komercyjnych. Przygotowano także specjalną analizę ewentualnych potrzeb, jakie mogą mieć mieszkańcy powstającego osiedla (biorąc pod uwagę przede wszystkim luksusowy i elitarny charakter miejsca, a także prestiż samej inwestycji).

Przygotowano także analizę potencjału rynku nieruchomości komercyjnych w Trójmieście i nawiązano kontakt z potencjalnymi najemcami (zarówno punktów usługowych, jak i biurowych).

Na podstawie analizy wszystkich powstałych raportów Tritum Group zaangażowało się w realizację inwestycji Nowe Orłowo już na etapie projektowania i aranżowania przestrzeni przygotowując konkretne lokale dla potrzeb poszczególnych najemców.


Wyniki

Proces projektowania i komercjalizacji Nowego Orłowa został przeprowadzony w rekordowym czasie. Bardzo szybko udało się znaleźć prestiżowych najemców. Działania Tritum Group zakończyły się zgromadzeniem w jednym miejscu m.in. najemców: Lexus, Bank PEKAO, Lion’s Bank. Za wynajem i komercjalizację odpowiedzialna była przede wszystkim spółka Locuss Rent działająca we współpracy z DreamHOMES – jednym z największych i najbardziej doświadczonych podmiotów na rynku nieruchomości w Trójmieście.

Dzięki temu nieruchomość od razu zaczęła spełniać niezbędne dla okolicznych mieszkańców funkcje podnosząc także prestiż samego miejsca. Obecnie Nowe Orłowo stanowi ważny i rozpoznawalny punkt na mapie całego Trójmiasta biorąc pod uwagę gastronomię, usługi, a także ofertę handlową na najwyższym poziomie.


Nowe Orłowo Tritum Business Park Widok na salę konferencyjną w Tritum Business Park Nowe Orłowo.
Nowe Orłowo Tritum Business Park Taras z widokiem nad morzem w biurowcu przy al. Zwycięstwa 241.

Projekt i komercjalizacja Nowego Orłowa było dla nas niezwykle inspirującym wyzwaniem. Lokalizacja tej inwestycji – w słynnej dzielnicy Orłowo, która należy do najbardziej prestiżowych w całej Polsce – od razu zdeterminowała naszą pracę. Wiedzieliśmy, że musimy starannie się do tego przygotować, a przede wszystkim dokonać odpowiedniej selekcji najemców oferując im przestrzenie najwyższej jakości. Sukces, jakim zakończył się proces komercjalizacji, utwierdził nas w przekonaniu o słuszności koncepcji, jaką zaproponowaliśmy już na etapie projektu.

5000 m2

Powierzchnia biurowa

3

Lata realizacji

2.1 mld

Ilość finansowania

76

Pracowników

TRITUM Business Park, al. Zwycięstwa 241

Zobacz również