Denis Narykov – sławny Barber w Orłowie

Znamy już nazwisko barbera, którego salon zostanie oficjalnie otwarty 8 sierpnia w Tritum Business Park. To Denis Narykov, który dla Gdyni zrezygnował m.in. z mocnej pozycji na warszawskim rynku barberingu.

Denis Narykov pochodzi z Charkowa. Jest dyplomowanym aktorem, który scenę rzucił właśnie dla barberingu. Jeszcze na Ukrainie pracował w dwóch Barber Shopach.

- Ale czułem, że praca w moim mieście przestaje mi wystarczać. Sześć lat temu, nie znając języka, nie mając w Polce nikogo, zostawiłem rodzinę i przyjechałem do Warszawy – mówił Denis Narykov dla portalu NaTemat.pl. - Miałem bilet w jedną stronę, nawet nie wiedziałem, gdzie spędzę pierwszą noc. Po kilku dniach udało mi się dostać do warszawskiego Barber Shopu prowadzonego przez chłopaka z Ukrainy.

Kariera Narykova bardzo szybko nabrała tempa. W ciągu kilku lat był zatrudniany w kilkunastu Barber Shopach, zaczął także szkolić i prowadzić własną akademię.

- Barbering składa się z połączenia dwóch rzeczy - z rzemiosła i sztuki. To są bliskie określenia, ale jednocześnie bardzo dalekie. Różnice robią akcenty – mówi Denis Narykov. - Uważam, że ktoś, kto opanował wyłącznie technikę, nie może osiągnąć mistrzostwa. Może zostać co najwyżej „chłodnym barberem”.

Barber Shop w Gdyni Orłowie będzie pierwszy autorskim projektem Denisa Narykova. Cutting Club w Tritum Business Park zostanie oficjalnie otwarty 8 sierpnia.