Crowdfunding Wspólny Interes w TBP w Orłowie

Nowy gracz na rynku crowdfundingu w Polsce wybrał na swoją siedzibę biura w Tritum Business Park. Tym samym Nowe Orłowo powiększyło swoja ofertę o nową instytucję umożliwiającą pozyskanie funduszy.

Wspólny Interes to platforma crowdfundingowa założona przez grupę firm i przedsiębiorców, których zdecydowana większość jest związana właśnie z Tritum Business Park. Połączenie ich kompetencji, a także zasobów ma sprawić, że podmioty szukające kapitału otrzymają kompleksową opiekę, a inwestorzy pewność co do przyszłości projektów, jakich emisje znajdą się do na platformie.

- Udało się zebrać wspólników, którzy mają uzupełniające się kompetencje i zasoby pozwalające na skuteczną obsługę emitentów i inwestorów – mówi Maciej Dzierżanowski, prezes Wspólnego Interesu podkreślając, że podmioty tworzące platformę współpracowały już ze sobą przy wielu poprzednich projektach. – Za nami już swego rodzaju mikro crowdfunding, który zaangażował 11 partnerów zajmujących się finansami, doradztwem, tworzeniem stron internetowych, obsługą prawną, marketingową i PR-ową.


Pierwsze emisje na platformie wspolnyinteres.pl planowane są jeszcze w tym roku

Rynek crowdfundingu udziałowego w Polsce systematycznie się rozwija. W 2019 roku zainwestowano na nim ponad 40 mln zł, zaś w tym roku – mimo pandemii – już ponad 35 mln zł.